Algavad arutelud Eesti kultuuri kümnendivisiooni üle

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel toimub reedel, 15. märtsil Viljandis Ugala teatris kultuuripoliitika alusdokumendi Kultuur 2030 esimene teemarühma kohtumine. Teemarühmad käivad koos ning tagasiside kogutakse esimese poolaasta jooksul, tulevast kultuurivisiooni hakatakse dokumendiks sõnastama sügisel. Kultuur 2030 järgneb senisele kultuuripoliitika alusdokumendile „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ (PDF). Uue kümnendi alusdokument loob Eesti kultuurile visiooni ja pakub välja lahendused, kuidas eesmärgid saavutatakse. Kultuuriministeeriumi üleskutsele uue visioonidokumendi koostamisel osaleda laekus aasta alguseks 176 sooviavaldust kultuuriinimestelt paljudest eri valdkondadest. „Eesti kultuuri arendamine on kogu ühiskonna eesmärk ja riigi põhiseaduslik kohustus. Sedavõrd aktiivne valmisolek kultuuripoliitika eesmärkide sõnastamises kaasa lüüa ainult kinnitab, et Eesti riigi olemise mõttena nähakse just meie rikkalikku kultuuri ja pärandit. Suur huvi annab lootust, et kultuur tervikuna on ka edaspidi hästi hoitud,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein. Arutelud on jagatud teemarühmadeks, kes töötavad esimesel poolaastal, seejärel kogutakse tagasiside ning tulevase visioonidokumendi teksti hakatakse kokku panema sügisel. Esimese töötoa Viljandi Ugala keldrisaalis „Kellele tehakse Eestis kultuuri aastal 2030 – kättesaadavus, mitmekesisus, regionaalsus“ viivad läbi Kristiina Alliksaar ja Sten-Kristian Saluveer. Edaspidi aitavad ideepäevi läbi viia ka Maarin Ektermann, Anu Kivilo, Ott Karulin ja Jorma Sarv. Teemarühmade kohtumised toimuvad lisaks Viljandile Narvas, Tartus ja Tallinnas. Valitsus võiks uue alusdokumendi heaks kiita ja Riigikogule esitada 2020. aasta esimeses pooles. Lähemalt saab dokumendi Kultuur 2030 koostamise kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel. Lisainformatsioon   Maria-Kristiina Soomre Kultuuriministeeriumi kunstinõunik 628 2242 maria-kristiina.soomre@kul.ee

Algavad arutelud Eesti kultuuri kümnendivisiooni üle

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel toimub reedel, 15. märtsil Viljandis Ugala teatris kultuuripoliitika alusdokumendi Kultuur 2030 esimene teemarühma kohtumine. Teemarühmad käivad koos ning tagasiside kogutakse esimese poolaasta jooksul, tulevast kultuurivisiooni hakatakse dokumendiks sõnastama sügisel.

Kultuur 2030 järgneb senisele kultuuripoliitika alusdokumendile „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ (PDF). Uue kümnendi alusdokument loob Eesti kultuurile visiooni ja pakub välja lahendused, kuidas eesmärgid saavutatakse. Kultuuriministeeriumi üleskutsele uue visioonidokumendi koostamisel osaleda laekus aasta alguseks 176 sooviavaldust kultuuriinimestelt paljudest eri valdkondadest.

„Eesti kultuuri arendamine on kogu ühiskonna eesmärk ja riigi põhiseaduslik kohustus. Sedavõrd aktiivne valmisolek kultuuripoliitika eesmärkide sõnastamises kaasa lüüa ainult kinnitab, et Eesti riigi olemise mõttena nähakse just meie rikkalikku kultuuri ja pärandit. Suur huvi annab lootust, et kultuur tervikuna on ka edaspidi hästi hoitud,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Arutelud on jagatud teemarühmadeks, kes töötavad esimesel poolaastal, seejärel kogutakse tagasiside ning tulevase visioonidokumendi teksti hakatakse kokku panema sügisel. Esimese töötoa Viljandi Ugala keldrisaalis „Kellele tehakse Eestis kultuuri aastal 2030 – kättesaadavus, mitmekesisus, regionaalsus“ viivad läbi Kristiina Alliksaar ja Sten-Kristian Saluveer.

Edaspidi aitavad ideepäevi läbi viia ka Maarin Ektermann, Anu Kivilo, Ott Karulin ja Jorma Sarv. Teemarühmade kohtumised toimuvad lisaks Viljandile Narvas, Tartus ja Tallinnas. Valitsus võiks uue alusdokumendi heaks kiita ja Riigikogule esitada 2020. aasta esimeses pooles.

Lähemalt saab dokumendi Kultuur 2030 koostamise kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainformatsioon  
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242