Eesti suursaadik Araabia Liiga juures andis üle volikirja

Eesti suursaadik Miko Haljas andis täna Araabia Liiga peakorteris Kairos üle volikirja liiga peasekretärile Ahmed Aboul Gheitile. Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses rõhutas peasekretär Aboul Gheit,...

Eesti suursaadik Araabia Liiga juures andis üle volikirja

Eesti suursaadik Miko Haljas andis täna Araabia Liiga peakorteris Kairos üle volikirja liiga peasekretärile Ahmed Aboul Gheitile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses rõhutas peasekretär Aboul Gheit, et Araabia Liiga liikmesriigid hindavad kõrgelt Eesti järjepidevat ja arusaadavat rahvusvahelisel õigusel põhinevat poliitikat piirkonna võtmeküsimustes ning avatust koostööle liiga liikmesriikidega. Eesti järjepidev poliitika Lähis-Ida võtmeküsimustes aitas kindlustada Araabia Liiga riikide laialdase toetuse Eesti liikmesusele ÜRO Julgeolekunõukogus.

Suursaadik Haljas tänas Araabia Liigat toetuse eest ja kinnitas, et piirkonna arengud on meile olulised. Eesti jätkab panustamist Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika piirkonna julgeoleku ja stabiilsuse tagamisse, osaledes missioonidel, andes humanitaarabi ning tähtsustades rahvusvahelist õigust konfliktide lahendamisel ja vältimisel. Suursaadik Haljas kinnitas Eesti valmisolekut jätkata dialoogi ÜRO Julgeolekunõukogu töövaldkonda jäävates küsimustes.

Kohtumisel vesteldi veel Lähis-Ida rahuprotsessi tulevikust, samuti olukorrast Süürias ja Jeemenis.

Eestit esindab Araabia Liiga juures Eesti Vabariigi suursaadik Egiptuses.

Suursaadik Miko Haljas on sündinud 20. jaanuaril 1967. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli ning liitus Eesti välisteenistusega 1995. aastal.

Haljas on töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis ja kaitseministeeriumis, sealhulgas suursaadikuna Ungaris, Horvaatias ja Sloveenias ning Türgis, Aserbaidžaanis ja Liibanonis. Enne Kairosse suundumist oli ta välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor.


Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629