Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga. Lisaks julgeolekunõukogu puudutavale päevakavale vaagiti kahepoolse koostöö elavdamise võimalusi. 2017. aastal sõlmis Eesti Kuubaga vastastikuse mõistmise memorandumi poliitiliste konsultatsioonide pidamiseks. Eesti oli ka esimene riik, kes ratifitseeris 2016. aastal allkirjastatud Euroopa Liidu ja Kuuba poliitilise koostöö ja dialoogi lepingu. Lisaks poliitilistele konsultatsioonidele on Kuuba huvitatud koostööst biotehnoloogiate, turismi, taastuvenergia ja e-valitsemise valdkonnas. Soovitakse luua suhteid ülikoolide ja teaduasutuste vahel. E-valitsemisel nähakse suurt potentsiaali Kuuba ametkondade tõhususe tõstmisel ja ühiskonna heaolu parandamisel. Koostööd soovitakse edendada nii Euroopa Liidu kui liikmesriikidega ja sellele loodetakse palju. E-valitsemise valdkonnas oleks eelkõige vaja tegeleda e-rakenduste suhtes valitsuse ja ühiskonna teadlikkuse ning usalduse tõstmisega. Täpsemad võimalused ja tegevussuunad peaksid selguma poliitiliste konsultatsioonide käigus tulevikus. „Valmisolek välismaailmale avaneda ja Euroopa Liidu ning selle liikmesriikidega koostööd teha on nähtavalt olemas. Seda võimalust tuleks kasutada,“ ütles visiidi lõppedes suursaadik Margus Kolga. Delegatsioon saabus tagasi Tallinna 10. märtsil 2019.   Kõik uudised

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga. Lisaks julgeolekunõukogu puudutavale päevakavale vaagiti kahepoolse koostöö elavdamise võimalusi. 2017. aastal sõlmis Eesti Kuubaga vastastikuse mõistmise memorandumi poliitiliste konsultatsioonide pidamiseks. Eesti oli ka esimene riik, kes ratifitseeris 2016. aastal allkirjastatud Euroopa Liidu ja Kuuba poliitilise koostöö ja dialoogi lepingu.

Lisaks poliitilistele konsultatsioonidele on Kuuba huvitatud koostööst biotehnoloogiate, turismi, taastuvenergia ja e-valitsemise valdkonnas. Soovitakse luua suhteid ülikoolide ja teaduasutuste vahel. E-valitsemisel nähakse suurt potentsiaali Kuuba ametkondade tõhususe tõstmisel ja ühiskonna heaolu parandamisel. Koostööd soovitakse edendada nii Euroopa Liidu kui liikmesriikidega ja sellele loodetakse palju. E-valitsemise valdkonnas oleks eelkõige vaja tegeleda e-rakenduste suhtes valitsuse ja ühiskonna teadlikkuse ning usalduse tõstmisega. Täpsemad võimalused ja tegevussuunad peaksid selguma poliitiliste konsultatsioonide käigus tulevikus. „Valmisolek välismaailmale avaneda ja Euroopa Liidu ning selle liikmesriikidega koostööd teha on nähtavalt olemas. Seda võimalust tuleks kasutada,“ ütles visiidi lõppedes suursaadik Margus Kolga.

Delegatsioon saabus tagasi Tallinna 10. märtsil 2019.