Reinsalu: põlevkivienergeetika vajab üleminekuerandit

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku ja tulevase eelarvevoliniku Johannes Hahniga, kellega arutati Euroopa Liidu laienemispoliitika tuleviku ja järgmise ELi eelarveperioodi (MFF) üle....

Reinsalu: põlevkivienergeetika vajab üleminekuerandit

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku ja tulevase eelarvevoliniku Johannes Hahniga, kellega arutati Euroopa Liidu laienemispoliitika tuleviku ja järgmise ELi eelarveperioodi (MFF) üle.

Reinsalu sõnul oli halb, et ülemkogul kukkus läbi komisjoni ettepanek alustada liitumiskõnelusi Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga. „Euroopa Liidu laienemine on üks ELi võtmepoliitikaid, värske otsustamatuse valguses ootame uuelt komisjonilt jätkuvalt tugevat toetust EL laienemispoliitikale,“ ütles välisminister.

Samuti arutati uut ELi eelarveperioodi. Reinsalu sõnul on praeguse eesistuja pakutud ettepanek liialt madala ambitsiooniga. Reinsalu rõhutas, et Eesti  konkurentsivõime säilimiseks kliimaneutraalsuse kontekstis on Euroopa Liidu eelarves vajalik leida vahendid Eesti ülemineku toetamiseks. Samuti tuleks Eesti eripära silmas pidades saavutada ülemineku erand põlevkivile sarnaselt kivisöele.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581