Välisminister Reinsalu kohtub homme Ungari kolleegiga

Välisminister Urmas Reinsalu viibib homme, 18. novembril Budapestis, kus ta kohtub oma Ungari kolleegi Péter Szijjártóga. Kohtumisel arutatakse NATO välisministrite kohtumise eel Euroopa julgeolekuküsimusi...

Välisminister Reinsalu kohtub homme Ungari kolleegiga

Välisminister Urmas Reinsalu viibib homme, 18. novembril Budapestis, kus ta kohtub oma Ungari kolleegi Péter Szijjártóga.

Kohtumisel arutatakse NATO välisministrite kohtumise eel Euroopa julgeolekuküsimusi ja transatlantilisi suhteid ning Eesti-Ungari suhteid, sealhulgas kaitse- ja kultuurikoostööd.

„Külastan Budapesti täpselt aasta pärast seda, kui Eesti taasavas seal ametlikult oma suursaatkonna. Ungari on Eestile jätkuvalt oluline partner NATOs ja Euroopa Liidus. Oleme väga tänulikud Ungarile panuse eest Balti riikide julgeolekusse, näiteks juhtides maist septembrini NATO õhuturbemissiooni Leedus Šiauliais. Kindlasti vahetame Ungari kolleegiga mõtteid Euroopa julgeoleku ja selle üle, kuidas hoida transatlantilist ühtsust,“ sõnas välisminister Reinsalu.

Samuti tulevad arutlusele aktuaalsed Euroopa Liidu küsimused nagu Brexit ja Euroopa Liidu laienemispoliitika.

Pärast kohtumist peab välisminister Reinsalu Ungari Välispoliitika Instituudis ettekande, milles käsitleb transatlantilisi suhteid Ungari ja Eesti lähiajaloo näidete varal.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee