Välisminister Reinsalu kohtus eile Jūrmalas Läti välisministriga

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus eile õhtul Läänemeremaade Nõukogu järgselt oma Läti kolleegi välisministri Edgars Rinkēvičsiga, kellega kõneldi kahepoolsetest suhetest, Venemaa...

Välisminister Reinsalu kohtus eile Jūrmalas Läti välisministriga

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus eile õhtul Läänemeremaade Nõukogu järgselt oma Läti kolleegi välisministri Edgars Rinkēvičsiga, kellega kõneldi kahepoolsetest suhetest, Venemaa tegevusest Ukrainas ja teistest päevakajalistest teemadest.

Kohtumisel kinnitasid mõlemad välisministrid kahe riigi väga häid ja tihedaid suhteid. „Me jagame oma lõunanaabritega sarnaseid vaated nii välis- kui ka kaitsepoliitika vallas ning regionaalne koostöö, ühised transpordi- ning energeetikaprojektid on meie piirkonna arendamises ning julgeoleku tugevdamises võtmetähtsusega,” ütles Reinsalu Läti välisministrile ning lisas, et Eesti hindab kõrgelt oma naabrite panust.

Kõneldes Venemaa jätkuvast tegevusest Ukrainas ning otsusest anda lihtsustatud korras Ukraina elanikele Vene kodakondsus ütles minister Reinsalu, et antud sammud on otsesed rünnakud Ukraina suveräänsuse vastu ning Euroopa Liit ei saa jääda seda pealt vaatama. „Meie ja meie liitlased peavad astuma uusi samme tõkestamaks sellega Venemaa tegevust Ukrainas,” toonitas Eesti välisminister.

Kohtumise lõpus õnnitles välisminister Reinsalu oma Läti kolleegi eduka Läänemeremaade Nõukogu eesistumise eest.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmE1zmbN 

Teate edastas:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 6045
britta.tarvis@mfa.ee