Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot

Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot, et hoida töös Narvas asuvat teatrikeskust. Raha eraldati valitsuse reservist pärast seda, kui Narva linn otsustas oma panusest loobuda.   Narva linna eraldatav 80 000...

Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot
Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot, et hoida töös Narvas asuvat teatrikeskust. Raha eraldati valitsuse reservist pärast seda, kui Narva linn otsustas oma panusest loobuda.
 

Narva linna eraldatav 80 000 eurot oleks katnud asutuse palgafondi ning jooksvad kulutused. Tekkinud puudujääk, millele on lisandunud käivitusraskused ja piirkonnale omaselt Eesti keskmisest madalam piletitulu, oleks ähvardanud piirilinnas asuva uue teatrikeskuse sulgeda.

„Vaba Lava tegevuse jätkumine pole üksnes kultuuriteema, vaid sisuliselt on tegemist toetusega kogu Ida-Virumaale. Seetõttu on oluline, et rahastamine ei toimunud muu kultuuriraha arvelt, vaid valitsuse reservist. Muidugi on Vaba Lava Eesti kultuuri oluline tugipunkt Narvas, sest seal antavad külalisetendused ning originaallavastused aitavad kaasata Narva publikut Eesti kultuuriruumi. Selle kultuurikoldega hoiame ühiskonna sidusust ja noori tegevuses, toetusega näitame Eesti riigi kohalolu“ põhjendas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Vaba Laval on majad nii Tallinnas kui ka Narvas. Narva Vaba Lava teatrimaja avati 2018. aasta detsembris. Seal on 216 istekohaga black-box-tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega, samuti on seal 70-kohaline stuudiosaal, mida saab kasutada nii Vaba Lava proovisaalina kui ka Eesti Rahvusringhäälingule teleülekanneteks. Samuti kuuluvad keskuse juurde 50-kohaline väike saal ning kohviku- ja galeriiala.